Doğruluk Payı’na Şeffaflık Ödülü

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Beşiktaş’ta Four Seasons Hotel Bosphorus’da bu yıl ilki düzenlenen ‘Şeffaflık Ödülleri’ni verdi.

Ortak Gelecek için Diyalog Derneği‘nin bir projesi olan Doğruluk Payı, bu sene ilki düzenlenen Şeffaflık Ödüllerinde ‘En İyi Yurttaş Girişimi’ ödülüne layık görüldü ve Yönetim Kurulu Başkanımız Baybars Örsek, ödülü Uluslararası Şeffaflık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oya Özarslan’dan aldı.

 

Baybars Örsek konuşmasında tüm Doğruluk Payı ailesine ve proje partnerimiz olan Revolvia Dijital Ajansına teşekkür ederken, Türkiye’de alanında ilk ve tek olan Doğruluk Payı’nın gün geçtikçe daha çok insana ulaşması için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Törende Cumhuriyet Gazetesi‘ne Medya Kurumsal Şeffaflık ödülü verildi. Ödülü gazete adına Doğan Satmış aldı. Satmış yaptığı konuşmada bu ödülü tüm Cumhuriyet ailesine ve tutuklu bulunan Can Dündar ile Erdem Gül’e ithaf etti.

 

BirGün Gazetesi‘nden Hüseyin Şimşek ise Sayıştay Raporları ile ilgili haberleri dolayısıyla Medya Bireysel Ödülü‘nü aldı. Şimşek ödülünü tüm tutuklu ve hükümlü çocuklara armağan ederken çocuk cezaevleri kapatılsın diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Medya Özel Teşvik Ödülü‘nü gazeteci Mehmet Atakan Foça, Kurumsal Şeffaflık Ödülü‘nü Avon Türkiye, Kurumsal Şeffalık Teşvik Ödülü‘nü ise  Garanti Bankası’na almış oldu.

 

Törende ayrıca 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü özelinde Yolsuzlukla Mücadele, Ekonomiye Devlet Müdahalesinde Kalite ve Verimli Ekonomik Büyüme konulu bir konferans da düzenledi. Panelde Av. Gönenç Gürkaynak ve Prof. Dr. Şevket Pamuk katılımcılarla yolsuzluğun ekonomiye etkilerini paylaşma fırsatını buldular.