Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi Elçilerini Arıyor!

Genç Dostu Kentler Endeksi (GDKE) projesi, Şubat 2016 – Şubat 2018 dönemine yönelik olup, İsveç Başkonsolosluğu desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Habitat Derneği ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği ortaklığında yürütülecek proje, temel olarak kapasite gelişimi ve katılım hakları temelinde farkındalık yaratmayı, gençliğin (yerel) karar alma süreçlerine katılımını ve kentlerine olan aidiyetini arttırmayı, gençler için daha yaşanabilir kentler yaratmayı ve gençliğin katılımını sürdürülebilir kılmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda proje, merkezi ve yerel yönetimlerin gençliğin ihtiyaçlarını ve önceliklerini görebileceği, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör çalışmaları için altlık olabilecek, katılım konusunda bir destek mekanizması ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında uygulama yapılacak kentler, Adana, Aydın, Bartın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Kayseri, Kırklareli, Muş, Samsun, Siirt, Van, İzmir/Bornova ve İstanbul/Kartal’dır.

Proje kapsamında gönüllüler 28 Nisan – 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında 4 günlük temel anket ve veri doğrulama eğitimi alacaklardır ve kentlerinde anket, veri doğrulama ve çalıştay aktiviteleri yürüteceklerdir.

Başvuru için tıklayınız.