‘Galata Serileri’ Laki Vingas – 22 Ekim 2014

Ortak Gelecek Buluşmaları’nda yerini alma zamanı…

Türkiye’nin geleceğinin çatışma ve toplumsal ayrışmalar ile değil, birarada yaşam iradesi ile şekilleneceği, bireysel özgürlüklerin müzakere edilmediği, değerler üzerine siyasetin reddedildiği ve ortak çıkarların ancak diyalog yoluyla keşfedileceğine inanan bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek için gençler ile kanaat önderlerini bir araya getiriyor.

Kültür ve sanattan demokrasi liderlerine, akademisyenlerden yazarlara bir çok isim Ortak Gelecek için Diyalog Derneği’nin Galata’daki ofisinde Türkiye üzerine söz söylüyor.

22 Ekim 2014’de Vakıflar Meclisi Azınlık Vakıfları Temsilcisi Laki Vingas’ın konuşmacılığında gerçekleştirilecek Buluşmamız’a davetlisin. Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği Galata Ofisi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğimiz saat 18:00’da başlayacaktır. Adresimizi senin için ekliyorum. Daha katılımcı bir Türkiye idealimiz için, seni aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Gerçekleşecek tüm etkinliklerde çay kahve ve hafif ikramlar sunulacak olup katılımcılara Ortak Gelecek için Diyalog Derneği tarafından da katılımcı kiti verilecektir.

Laki Vingas Kimdir?

twitter_400x400Zografyon Rum Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olan Vingas, 1983 yılından beri ticaret hayatında yer almaktadır. 1986 yılından bu yana birçok dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu ve yöneticiliğini üstlenmiştir. Yeniköy Rum Cemaati Vakfı başkanlığını yapmaktadır. 2010 yılında Rum Vakıflarını bir çatı altında toplamak amaçlı kurulan RUMVADER’in kurucularından ve eski dönem başkanıdır.

2008 yılında Ankara Vakıflar Genel Müdürlüğünde 166 azınlık cemaat vakıfları temsilciliğine seçilmiştir. Bu süreçte, uzun zamandır devam eden azınlık toplumlarının sorunlarını devlet kurumlarıyla görüşmekte ve cemaatler arası iletişimi sağlamaktadır. 2011 yılında aynı göreve 2. kez seçilmiştir.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok toplantıya konuşmacı olarak katılan Vingas; Türkçe, Yunanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Etkinliğin Fotoğrafları İçin Tıklayınız.