‘Galata Serileri’ Hilal Dokuzcan – 05 Şubat 2015

Galata Serileri’nde yerini alma zamanı…

Türkiye’nin geleceğinin çatışma ve toplumsal ayrışmalar ile değil, bir arada yaşama iradesi ile şekilleneceği, bireysel özgürlüklerin müzakere edilmediği, değerler üzerine siyasetin reddedildiği ve ortak çıkarların ancak diyalog yoluyla keşfedileceğine inanan bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek için gençler ile kanaat önderlerini bir araya getiriyoruz.

Kültür ve sanattan demokrasi liderlerine, akademisyenlerden yazarlara bir çok isim Ortak Gelecek için Diyalog Derneği’nin Galata’daki ofisinde Türkiye üzerine söz söylüyor.

5 Şubat Perşembe akşamı, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın katılımı ile Türkiye’de ‘kadın hakları’ ve ‘politik katılım süreçlerinde kadın’ başlıkları üzerine konuşma ve tartışma fırsatı yakalayacağımız buluşmamıza davetlisin. Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği Galata Ofisi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğimiz, 5 Şubat Perşembe akşamı saat 18:00’da başlayacaktır. Daha katılımcı bir Türkiye idealimiz için, seni aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Gerçekleşecek tüm etkinliklerde çay, kahve ve hafif ikramlar sunulacak olup, katılımcılara Ortak Gelecek için Diyalog Derneği tarafından da katılımcı kiti verilecektir.

 

Hilal Dokuzcan Kimdir?

Hilal Dokuzcan

Hilal Dokuzcan 1964 yılında Ankara da doğdu. İlkokulu Kartal Sabri Taşkın İlkokulunda, orta okul ve liseyi Kartal Lisesinde bitirdi. 1986 yılında Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Anabilim dalını bitirerek yüksek mühendis ünvanını aldı.

Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümünde yerel yönetimler ve kent planlama üzerine master yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü, Bahçeşehir ve Okan Üniversitesi Siyaset okullarını bitirdi.

Gençlik döneminde atletizm, yüzme ve hentbol branşlarında spor yaptı. İlk hentbol milli takımı oyuncusudur, ayrıca dağcı olarak Kaçkarlara ve Ağrı Dağına zirve yapmıştır. Mühendislik çalışmaları yanında, hentbol antrenörlüğü, yerel basın ve yerel gazetecilik, çocuk yuvası ve etüt merkezi, çocuk bilim merkezi yöneticiliği gibi farklı uğraşı alanları olmuştur. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı, şiir yazmayı, farklı kültürler ve insanlarla tanışmayı seven Dokuzcan, fırsat buldukça dünyayı aktivist olarak dolaşmaktadır.

Siyaset ile ilişkisi ortaokul yıllarında şekillendi. Gençlik hareketleri içinde yer aldı. 1994 yılında CHP’ye üye oldu. 1998-1999 yıllarında ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı,

1999-2004 yılları arasında Kartal belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

2011 seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı oldu. CHP İstanbul İl Yönetimi kuruluğu üyesi ve Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve sonrasında Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevini yaptı. Aynı zamanda Parti Okulu katılımcısıdır.

Türkiye geneli ve İstanbul’da parti içi ve sivil toplum örgütleri ile; siyasi iletişim, kampanyalar, örgütlenme, yerel yönetimler, kadın ve siyaset, gençlik ve siyaset konularında eğitim çalışmaları gerçekleştirdi. Kadın hareketi içersinde aktif olarak görev aldı Eşit temsil Eşit katılım ETEK hareketi kurucularından biri olarak grubun sözcülüğünü yaptı.Bu konularda uluslararası toplantılara katıldı ve birçok yazılı ve sözlü çalışmaya katkı sundu. Ka-der (kadın adayları destekleme derneği) merkez yönetim kurulu üyeliği ve genel saymanlığında bulundu. Elektrik Mühendisleri Odası ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

Bahçeşehir üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulunda Ortadoğu ve Siyaset , Amerika ve Siyaset ve Global Liderlik çalışmalarına katıldı. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulunda Kadın ve Siyaset Projesinin Direktörlüğünü yaptı ve bu konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Bir kız çocuğu annesidir.

 

Etkinliğin Fotoğrafları İçin Tıklayınız