DP-P Ortak Gelecek Site

Doğruluk Payı Paneli – 4 Kasım 2016

Kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğunu üzerinde taşıyan kurumların başında medya geliyor. Medyanın bu görevi yeterince yerine getiremediği durumlarda ise sivil toplum alanından çeşitli uygulamalar ile bu önemli görev sürdürülmeye çalışılıyor. Türkiye’de de Doğruluk Payı, iki yılı aşkın süredir bu alanı doldurabilmek için var gücü ile çalışıyor.

Doğruluk Payı tarafından hazırlanan, siyasetçilere ve siyasi partilere ait 2015-2016 dönemini kapsayan bulguları içeren yıllık rapor, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek bir toplantıyla duyurulacak. Rapor sunumunun ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, CNN TÜRK Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, CNN TÜRK Ekonomi Editörü Emin Çapa ve Doğruluk Payı’ndan Bengi Ruken Cengiz‘in de katılacağı panelde “kamuoyunu doğru bilgilendirmek” konusu tartışılacak.

Doğruluk Payı’nın, Açık Toplum Vakfı’nın desteği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ev sahipliğiyle, 4 Kasım 2016 Cuma günü düzenleyeceği “Kamuoyunu Doğru Bilgilendirme Sorumluluğu” paneline sizler de davetlisiniz.

 

Tarih: 4 Kasım Cuma, 2016

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü E1-301

09:00-09:30 Kayıt ve İkram

09:30-09:45 Açılış Konuşması – Baybars Örsek, Ortak Gelecek için Diyalog Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

09:45-10:00 Doğruluk Payı Yıllık Rapor Sunumu – Batuhan Ersun, Doğruluk Payı Proje Koordinatörü

10:00-12:00 Panel Oturumu

Moderatör:

Duygu Demirdağ, CNN Türk Hafta Sonu Ana Haber

Panelistler:

Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı

Ferhat Boratav, CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni

Emin Çapa, CNN Türk Ekonomi Müdürü

Bengi Ruken Cengiz, Doğruluk Payı Editörü