‘Galata Serileri’ Prof. Dr. Mensur Akgün – 30 Ekim 2014

Galata Serileri’nde yerini alma zamanı…

Türkiye’nin geleceğinin çatışma ve toplumsal ayrışmalar ile değil, birarada yaşam iradesi ile şekiileneceği, bireysel özgürlüklerin müzakere edilmediği, değerler üzerine siyasetin reddedildiği ve ortak çıkarların ancak diyalog yoluyla keşfedileceğine inanan bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek için gençler ile kanaat önderlerini bir araya getiriyor.

Kültür ve sanattan demokrasi liderlerine, akademisyenlerden yazarlara bir çok isim Ortak Gelecek için Diyalog Derneği’nin Galata’daki ofisinde Türkiye üzerine söz söylüyor.

30 Ekim 2014’de Prof. Dr. Mensur Akgün‘ü konuşmacılığında gerçekleştirilecek Buluşmamız’a davetlisin. Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği Galata Ofisi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğimiz saat 18:00’da başlayacaktır.  Daha katılımcı bir Türkiye idealimiz için, seni aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Gerçekleşecek tüm etkinliklerde çay kahve ve hafif ikramlar sunulacak olup katılımcılara Ortak Gelecek için Diyalog Derneği tarafından da katılımcı kiti verilecektir.

Mensur Akgün Kimdir?

Mensur Akgün

Prof.Dr. Mensur Akgün TESEV Dış Politika Programı’nın Danışmanlığını yapmaktadır. 2002-2009 yılları arasında Dış Politika Programı’nda Direktör olarak görev almıştır. Kültür Üniversitesi bünyesindeki Küresel ve Siyasal Eğilimler Merkezi’nin Direktörü olan Prof.Dr. Akgün, ayrıca Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisidir. İlk lisans derecesini (B.Sc.) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden, ikinci lisans derecesini (Cnad. Mag.) Sosyal Antropoloji alanında Oslo Üniversitesi’nden almıştır. Siyaset Bilimi alanındaki yüksek lisans çalışmasını (Cand. Polit.) yine Oslo Üniversitesi’nde tamamlamış, doktora çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. Türkiye dış politikasına ilişkin çok sayıda rapor ve makalesi yayınlamıştır. Halen Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

Etkinliğin Fotoğrafları İçin Tıklayınız.