‘Galata Serileri’ Tuna Bekleviç – 13 Kasım 2014

Galata Serileri’nde yerini alma zamanı…

Türkiye’nin geleceğinin çatışma ve toplumsal ayrışmalar ile değil, birarada yaşam iradesi ile şekiileneceği, bireysel özgürlüklerin müzakere edilmediği, değerler üzerine siyasetin reddedildiği ve ortak çıkarların ancak diyalog yoluyla keşfedileceğine inanan bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek için gençler ile kanaat önderlerini bir araya getiriyor.

Kültür ve sanattan, demokrasi liderlerine, akademisyenlerden yazarlara bir çok isim Ortak Gelecek için Diyalog Derneği’nin Galata’daki ofisinde Türkiye üzerine söz söylüyor.

13 Kasım Perşembe akşamı 18:00-20:00 arası, bugüne kadar Ekonomistler Platformu, Anadolu’nun Genç Liderlerleri, Toplum ve Demokrasi Derneği, Edirne Gönüllüleri ve Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu gibi bir çok sivil toplum örgütünün kuruluşuna öncülük eden Tuna Bekleviç‘in konuşmacılığında gerçekleştirilecek buluşmamız’a davetlisin. Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği Galata Ofisi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğimiz 13 Kasım Perşembe akşamı saat 18:00’da başlayacaktır. Daha katılımcı bir Türkiye idealimiz için, seni aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Gerçekleşecek tüm etkinliklerde çay kahve ve hafif ikramlar sunulacak olup katılımcılara Ortak Gelecek için Diyalog Derneği tarafından da katılımcı kiti verilecektir.

Tuna Bekleviç Kimdir?

Tuna Bekleviç Hakkında

1977′de esnaf çocuğu olarak Edirne’de doğdu ve Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi okudu. 2000′de Ekonomistler Platformu’nu kurdu. 21 bin üyeye ulaşan dernek bünyesinden dört ekonomiden sorumlu devlet bakanı çıkarttı. 2004 yılında köy köy tüm Anadolu’yu dolaşarak Anadolu’nun Genç Liderleri’ni bir araya getirmeye çalıştı. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi mezunlar cemiyetini kurarak ilk dönem başkanlığını gerçekleştirdi. 2007 yılında 32 ülkeden 52 siyasi partinin dahil olduğu “Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu”nun (International Forum for Democracy and Peace) başkanlığına seçildi. 2013 yılından bu yana Edirne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmektedir. Bekleviç, ulusal gazetelerde yayınlanan yazıları yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından 2004 yılında basılan “Kağızman Modeli” ve 2006 yılında basılan “2023″ ve 2014 yılında basılan “Güçlü Türkiye” isimli kitapların yazarıdır.

 

Etkinliğin Fotoğrafları İçin Tıklayınız.