hayrib_emanete_iyi_bakmak_gerek

Emanete iyi bakmak gerek

| 0 Yorum

Gençlik, herkesin başından geçen tatlı bir zaman dilimi. Birazını aşık olarak birazınıda öylece harcadığımız kıymetli bir zaman. Tabi eğitim için harcadığımız uzun yılları da ekleyince öyle veya böyle geçiyor. Daha başında olduğumuza inandığım bu dönemleri hem kendimiz, hemde insaniyet için faydalı birşeyler yaparak geçirmek istiyor insan. Ama neler yapıyoruz kendimize sormamız gereken soru bu.

Yukarıda da dediğim gibi hayatımızın altın çağı. Ve herkesin bir kere sahip olduğu gençlik. Bu vaktin geçeceği ve biteceği aşikar , ancak bunu kıymetli işler ile uğraşarak değerlendirir isek bir mana ifade eder. Ne yapıyoruz peki bu zamanımızda? Eğitim için onca senemizi harcayıp hemen bir iş bulup para kazanma telaşına düşüyoruz. Tabi ki kendimize göre haklı sebeplerimiz var, ancak biraz da bencilce durmuyor mu? Sonuçta bilgi güçtür ve bu paylaşıldıkça anlamlıdır. Ve kim bilgiye paha biçebilir ki? Hayatı sadece kendimiz için yaşamamamız gerekli. Gençliğimizde çevremizle ve sivil toplumla, bunu paylaşmamız ve yaymamız gerekli. Tıpkı göle atılan bir taş gibi; biz, belki bir dalga yaptığımızı sanırız ama genişler , genişler ve daha uzaklara ulaşır hatta tahminizden de uzağa… Bu sebeble bildiklerimizi yaymak sorumluluğumuzdur.

Barış dolu daha güzel bir gelecek için birbirimizle diyalog kurarak ortak paydaşlar bulmalıyız. Bu ilişkileri geliştirmeliyiz ki emanet aldığımız bu dünya ileride daha güzel bir yer olsun. Bunun için, daha güzel bir dünya için değişime kendimizden başlamalıyız.